G Ö N Ü L  D O S T L A R I               

 

 

KONYA'DAN DÜNYA'YA...............GÖNÜL DOSTLARI ..............KONYA'NIN TARİHÇESİ .............. GENEL BİLGİLER.................TARİHİ YERLERİ................İLÇELERİ...............İLÇELERİN NÜFUSU..............KONYA RESİMLERİ..............MEVLÂNA............ÖNEMLİ TELEFONLAR...

 

 

 

           Konya İli Meram İlçesine bağlı şirin bir kasaba olan Sağlık Kasabasında 1963 yılının sıcak bir yaz günü 12 Ağustos’ta doğmuşum. İlkokulu kasabamda bitirdim. Kasabamda ortaokul olmadığı için ortaokulun 1 ve 2. sınıfını Kızılören Nahiyesinde okudum. Ortaokul 3. sınıfta iken ailemin Konya’ya gelmesi ile naklimi Dumlupınar ortaokuluna yaptırarak ortaokulu burada tamamladım.

         

           1977 – 1978 öğretim döneminde Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümüne başladım ve 1979 – 1980 öğretim döneminde mezun oldum. İki yıl aradan sonra Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İşletme Muhasebe bölümüne 1982 – 1983 öğretim yılında kaydımı yaptırarak üniversite öğrenimime başladım. 1986 – 1987 öğretim döneminde 30 Haziran 1987’de iyi derece ile mezun oldum.

 

           Üniversite öğrenimime devam ederken 1985 yılında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 09.09.1985 tarihinde Meram Vergi Dairesi’nde Yoklama Memuru olarak göreve başladım. 30 Ekim 2004 tarihine kadar Yoklama Memuru olarak görevimi sürdürdüm. 2004 yılı Ekim ayında Türkiye genelinde yapılan sınavda Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği sınavını kazanarak V.H.K.İ. kadrosuna atanmaya hak kazandım.  2004 yılı Kasım ayında yine görev yaptığım kuruma V.H.K.İ. olarak atandım. Halen Meram Vergi Dairesi’nde V.H.K.İ. olarak görevime devam etmekteyim. Evliyim 2 oğlum ve 1 kızım var.

 

           17.12.2002 tarihinden 31.01.2004 tarihine kadar Mustafa Necati İlköğretim Okulu ve Öğrencilerini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanlığını yürüttüm. Ocak 2004 ‘de yayınlanan 5072 sayılı Kanun gereğince Derneğimizin adı Bosna Hersek Mahallesi Öğrencilerine Yardım Derneği olarak değiştirilmiştir. Halen Bosna Hersek Mahallesi Öğrencilerine Yardım Derneği Başkanlığını yürütmekteyim.

 

                      Hayat felsefem; tek başıma yaşamaktansa tekleri yaşatmayı, kendi ihtiyaçlarımı karşılamaktansa ihtiyaç sahibi olan öksüz, yetim ve çaresizlikler içinde yaşam mücadelesi veren yoksulların ihtiyaçlarını karşılamayı, imkânsızlıklar içinde okumak için çırpınan minicik yavruların vatana, millete ve devlete faydalı olabilecek büyük insanlar olabileceğini düşünerek onların eğitimini tamamlamaları için her türlü yardımı yapmayı, yaşlılara bir evlat kadar, çocuklara bir baba kadar yakın ve sevecen olabilmektir.   

 

 

 

                                                                                                                                        İsa  ŞAHİN

                                                                                                                                                KONYA                       

                                                                                                        

                                                                                                                                 

 

GERİ           İLERİ

 

 

[Ana Sayfa] [Konya'dan] [Şiir Köşesi] [Maliye Çalışanları Sendikası]